Design Övrigt
1282626

Dagmar Norell

(Sverige, 1917-1996)
Dagmar Norell, vas, chamotterat lergods, signerad.

En bukig vas med insida i turkos glasyr, höjd 27,5 cm.

Smärre slitage.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
8 000 SEK