1288749

Bröderna von Wright

(Finland)
Bröderna von wright , bokverk, 3 band, "svenska fåglar", börtzells tryckeri ab, stockholm, 1927-1929.

Bröderna von Wright , bokverk, 3 band, "Svenska fåglar", Börtzells tryckeri AB, Stockholm, 1927-1929.

Illustrerad med litografiska blad föreställande fåglar samt med text. Skinnband. Del 1-3. Varje band 39 x 32 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ställvis blekt. Pärmarna med ställvis slitage. Ej fullständigt genomgångna.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
+46 (0)739 40 08 16

Utropspris
6 000 SEK