Mjölkkanna med graverad dekor, höjd 9,5 cm. Stämplad SH för Solomon Hougham, London 1794.
Mjölkkanna på fyra kulfötter, invändigt förgylld, längd 15,5 cm, höjd ca 8,5 cm. Otydlig mästarstämpel, London 1828.
Sammanlagd vikt ca 297 g.
Den äldre med lagningar i botten. Den andra med smärre lagning i hänkeln.