KARMSTOLAR ett par SAMT STOL, Karl Johan-stil resp Karl Johan, tidigt 1900-tal resp 1800-talets första hälft.

Ljus björk. Peltaformade ryggbrickor, svängda armlän, stoppade sitsar, sabelben.

Slitage, repor. Fläckar.

Utropspris
2 000 SEK