1300085

Fat, ett par, fajans. Holland, 1700-tal.

Fat, ett par, fajans. holland, 1700-tal.

Godronnerade, kinesiserande dekor. Diameter 30 cm.

Sprickor, nagg. Ställ för att hänga på väggen.

Utropspris
3 000 SEK