Bordslampor, ett par, troligen Italien, 1970-tal.

Bordslampor med fötter av keramik. Etikettmärkta Miranda AB. En ljuspunkt vardera. Höjd inklusive skärmar 65 cm vardera.

Obetydligt slitage, smärre repor, ej funktionstestade.

Utropspris
2 500 SEK