Design Möbler
1304440

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, stolar 4 st "myran" för fritz hansen 1900-talets senare del.

Arne Jacobsen, stolar 4 st "Myran" för Fritz Hansen 1900-talets senare del

Rödlackerad formpressad sits, ben av kromad metall, sitthöjd ca 46 cm

Bruksslitage. Avnött. Repor. Märken.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Slutpris
6 200
613
734
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (22 bud)
9
9 apr 12:11
6 200 SEK
10
9 apr 12:11
6 000 SEK
10
9 apr 12:09
5 800 SEK
9
9 apr 12:03
5 600 SEK
9 apr 10:06
5 400 SEK