Karl Momen, skulptur. Signerad. Brons. Daterad. Numrerad 59/1500
"Metaphor - Tree of Utah" Signerad Momen. Daterad 1984.Numrerad 59/1500. Brons, Höjd 20,5 cm (inklusive sockel 22,5 cm).
Obetydlig ytsmuts. Ett par smärre fläckar. Något avnött patinering. Står något lös i basen.