Bestickservis, silver, "Rosenholm", 108 delar, GAB, 1960-tal.

12 matgafflar, längd 19,6 cm
11 matknivar, längd 22,5 cm, rostfria blad
6 matskedar. längd 20 cm
12 bordsgafflar, längd 17,7 cm
12 bordsknivar, längd 20 cm, rostfria blad
12 bordsskedar , längd 18 cm
11 smörgåsgafflar
11 fruktknivar, rostfria blad
5 smörknivar, rostfria blad
ostkniv
2 teskedar
12 mockaskedar
såssked

Total vikt 4550 g.

Smärre slitage.

Utropspris
16 000 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962