Design Möbler
1309465

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, kontorsstol med karmar, "sjuan", fritz hansen danmark, daterad 1967.

Arne Jacobsen, kontorsstol med karmar, "Sjuan", Fritz Hansen Danmark, daterad 1967.

Underrede av stål med hjultrissor. Stoppad rygg och sits klädd med läder. Märkt. Ställbar höjd, bredd 68 cm.

Senare klädsel. Helhetsintrycket är gott. Smärre slitage.

Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Slutpris
13 000
1 286
1 540
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (22 bud)
8
11 apr 11:34
13 000 SEK
9
11 apr 11:34
12 700 SEK
9
11 apr 9:44
12 500 SEK
8
11 apr 9:44
12 000 SEK
9
11 apr 9:44
12 000 SEK