Mogens Koch, fällstolar, ett par, "MK16", Interna Danmark, 1900-talets andra hälft.
Kanvas och bok. Hopfällbara, Sitthöjd 40. Bredd 54. Djup 50. Höjd 87 cm.
Åldersrelaterat slitage.