Lars Levi Sunna och Martin Kourak, bl.a., 4 st dosor, samiska arbeten.
Lars Levi Sunna, oval dosa med lock, graverad stiliserad dekor, längd 9 cm.
Martin Kourak, oval dosa med lock, graverad stiliserad dekor, längd 7 cm.
Dosa med koch i brök, signerad. Höjd 7 cm.
Flaska/flacon, med propp i björk, signerad, höjd 5 cm.
Smärre slitage.