13 gafflar, längd 17,5 cm
12 knivar, 22 cm
12 matskedar, 20,5 cm
12 dessertskedar, 16 cm
12 knivar, 17,5 cm
serveringssked, 27 cm
serveringssked med runt och förgyllt blad, längd 16,5 cm
såsslev och slev, längd 15 och 25 cm
tre smörknivar och en syltsked.
Vikt utan delar med stålblad ca 1276 g.
Slitage, delvis smärre eller obefintligt slitage. Monogramgraveringar.