1314284

Figurin, porslin, Adolf Roehring för Rosenthal, Tyskland, 1950-tal.

Figurin, porslin, adolf roehring för rosenthal, tyskland, 1950-tal.

Rådjur med kid. Modell 894. Märkt Rosenthal och inpressad stämpel A ROEHRING. Längd 30 cm, höjd 17 cm.

Obetydligt ytslitage.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
+46 (0)739 40 08 16

Utropspris
2 500 SEK