Mässing med genombruten dekor, invändigt vitbemålad. Hissmekanism. Diameter 40 cm.
Bucklor. Fläckar. Mekanismen saknar del. Färgbortfall och krackelyr på insidan. Ej funktionstestad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10