Fyra draglådor. Mässingslister. Bredd 115 cm. Höjd 101 cm. Djup 59 cm.
Ställvis omfattande slitage. Skador. Uppbyggd av olika delar. Beslag saknas. Lås medföljer. Uppsatsen ej ihophörande.