Byrå, Directoire-stil, Ryssland, 1900-tal.

Fyra draglådor. Mässingslister. Bredd 115 cm. Höjd 101 cm. Djup 59 cm.

Ställvis omfattande slitage. Skador. Uppbyggd av olika delar. Beslag saknas. Lås medföljer. Uppsatsen ej ihophörande.

Utropspris
250 EUR