Konst Skulptur
1321042

Jussi Mäntynen

(Finland, 1887-1978)
Jussi mäntynen, skulptur, gips, signerad och daterad 50.

Jussi Mäntynen, skulptur, gips, signerad och daterad 50

Vaksamt lodjur. Längd 12 cm, höjd 11 cm.Signerad på sockeln och undertill.

Något slitage. Ytsmuts.

Utropspris
3 000 SEK