Heikki Kaksonen, Bestick, 12 gafflar och 12 knivar, silver, Helsingfors 1922.
12 gafflar, längd 18,3 cm, gafflarnas totalvikt ca 557,5 g.
12 knivar med stålblad, längd 22 cm. Bladen märkta med krönt Gerlach.
Även märkta med polska stämplar, Warzsava, 1931-63.
I bestickpåsar.
Bruksskick.
Heikki Kaksonen
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor