Snurrfåtölj plus fotpall, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Klädd i svart skinn, lösa plymåer. Kromad benställning, sitthöjd ca 40 cm, bredd fåtölj ca 86 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
3 000 SEK