Bertil Fridhagen, bord Sörgården" Ab Carlsson Bengtsfors, 1960-tal.
Valnöt, 2 st iläggsskivor à 55 cm med sarg, längd 140, bredd 100, höjd 72 cm.
Åldersrelaterat slitage. Smärre slitage.