Michele De Lucchi & Giancarlo Fassina, bordslampor/golvlampor, ett par, "Tolomeo", Fassina, Artemide Italien.
Märkt under foten, metall med en reglerbar ljusarm. Höjd ca 60-120 cm.
Ej funktionstestad. Åldersrelaterat slitage. Repor, skruv saknas på en lampa.