Marcel Breuer, stolar, 5 st, "Cesca", Knoll Studio.
Tre karmstolar samt två stolar. Stomme av förkromat stålrör och svartlackerad bok. Sits och rygg av rotting. Märkta Knoll Studio Marcel Breuer. Sitthöjd 46, höjd 80 cm.
Smärre slitage. Smärre färgbortfall. Två med större skador på sits, två med smärre skador på sits.