Soffa och fåtölj, Georg Thams, A/S Vejen Polstermøbelfabrik, Danmark, 1960-tal.

Tre-sitsoffa med skinnklädsel, lösa plymåer och resårsits. ben av trä. Etikettmärkt Thams Kvalitet made in Denmark A/S Vejen Polstermøbelfabrik. Längd 190 cm, sitthöjd 41 cm, fåtölj bredd 73 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken.

Utropspris
4 000 SEK