Tord Björklund, vilstol "Skye", Ikea, 1980/90-tal.

Lackerad stomme av metall. Stoppad dyna klädd med läder. Sitthöjd 35, längd ca 155 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Hål

Utropspris
3 000 SEK