Design Möbler
1375199

Igor Cronsioe

(Sverige, Född 1944)
Igor Cronsioe, fällstolar, 2 st, "Sudden Seat", numrerad 83/95, samt HC, Futura Gallery, Stockholm 1983, signerad.

Två polykromt lackerade fällbara stolar. Signerad med formgivarens namn, samt en numrerad. Sitthöjd 43-45 cm. Dimensioner hopfälld 84 x 50 cm.

Ställvis färgbortfall. Fläckar. Ställvis slitage.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
8 000 SEK