GLASSKULPTURER, 2 st, "Orkidea", Timo Sarpaneva, Iittala. Sign o numr 3568 resp 3668.

Formgivna1954. Visade på Triennalen i Milano 1954 och 1957. H 13,5.

Slitage, repor.

Utropspris
4 000 SEK