Eugen Trost, Kaffeservis, 17 delar, "Zebra", flintgods. Uppsala-Ekeby Gefle, i produktion 1955-1967.

9 kaffekoppar, höjd 6,5 cm.
8 assietter, diameter ca 13 cm.

Krackelyr. Bruksslitage.

Utropspris
250 EUR