Skåp / skänk, Boulle-stil, 1800-talets slut.

Svärtat trä samt inläggningar i mässing, skiva av marmor, front med dörr samt flankerande kolonner, längd 87, bredd 44, höjd 112 cm, Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Dekorbortfall. Fanerskador. Repor. Märken. Nyckel finns.

Utropspris
800 EUR