Stål, safirglas, automatisk, kronometer, viklås.
Med box, länkdelar, pictograms, kronometercertifikat, garantiförlängningskort. 2006.
Boett ref.nr 177.0519
Serienr 80500873
Kaliber 3602
Urverkets serienr 80500873
Armbandets nr 1614/911.
Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Slitage. Enstaka ytliga repor på glaset.