Ulla Procopé, matservis, 28 delar, porslin, "Valencia", Arabia
12 flata tallrikar, diameter 25 cm
12 djupa tallrikar, diameter 23 cm
runt serveringsfat, 34,5 cm
uppsatsskål, höjd 12 cm, bredd diameter exkl hänklar 23,5 cm
karott med lock, höjd 21 cm, totalbredd 30,5 cm, diameter 24 cm
mindre karott med lock, höjd 15,5 cm, totalbredd 22,5 cm, diameter 17 cm
Smärre åldersrelaterat slitage. Enstaka repor med missfärgning inuti den mindre karotten, smärre stötmärken i ringen på lockets insida.