Byrå, Swedish Modern, 1930-40-tal.

Betsad furu, 119x44x50 cm

Bruksslitage.

Proveniens

Inköpt till Axel Carlanders sommarvilla i Fiskebäckskil.
familjen var med och grundade SKFs kullagerfabriker.

Enligt uppgift specialbeställd storlek.

Utropspris
20 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13