Anders Brandt, Norrköping, 1783, längd 21,5 cm.
Julius Marianus Bergs, Stockholm, 1772, längd 22 cm.
Zethelius, Stockholm, 1798, längd 21 cm.
Simson Ryberg, Stockholm, 1794, längd 21,5 cm.
Ett par skedar, Nils Limnelius, Stockholm, 1798, längd 21 cm.
Petter Enroth, Stockholm, 1789, längd 21 cm.
Ett par skedar, Peter Pihl, Västervik, 1801, längd 22 cm.
Olof Hellbom, Stockholm, 1798, längd 22 cm.
Total vikt: ca 675 gram.
Något slitage. Graverade eller stämplade monogram på alla.