Kjell Engman, pokalglas, 2 st, Kosta Boda.
Polykrom glasmassa mot blå respektive orange fond. Signerade 8 Ken At 952012-500 Kosta Boda Kjell Engman Atelier samt 8 Ken At 952001-300 Kosta Boda Kjell Engman Atelier. Diameter 9-9,5, höjd 23-24,5 cm.
Smärre ytslitage. Mindre märken.