Yrjö Edelmann, färglitografier, 2 st i mapp "Heaven and Ocean", signerade och numrerade 830/1500.
"Stringed Blue Ocean" och "Packed Blue and Grey Heaven". Fata Morgana Edition AB.
Bladstorlek 60 x 43 cm. Oramade i originalmapp.
(Litografierna tryckta i 14 färger hos grafiktryckaren Arne Andersson Stockholm, 2001.)
Mappen med fläckar.