Olika tillverkare och modeller, samtliga 1800-tal. Bland annat modell gammal fransk och snäck modell. Längd ca 13-23 cm. Total vikt: 686 gram.
2 skedar i nysilver, A.G. Dufva, medföljer.
Åldersrelaterat slitage. Några med gravyr.