Förgylld och bronserad. Oval form, krön med dekor av blomsterkorg. Signerad med brännstämpel IMB samt med Göteborgs hallstämpel 1833. 58 x 37 cm.
Ljusarm saknas. Senare bronsering. Senare glas. Mindre skador,
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10