22 djupa tallrikar diameter 25 cm.
23 mattallrikar diameter 25 cm.
2 serveringsfat diameter 33,5 cm och 36 cm.
2 serveringsfat längd 36,5 cm och 41,5 cm.
1 skål på fot diameter 24 cm.
1 terrin med lock och tillhörande fat längd 35,5 cm.
1 såsbåt längd 23,5 cm.
1 serveringsskål längd 26 cm.
1 såsskål med lock 22,5 cm.
1 senapsskål med lock 12 cm.
2 serveringsfat längd 26 cm.
Åldersrelaterat slitage. Nagg.