Olof Ottelin, satsbord, 2 delar, "Triplex", Kervo Snickerifabrik, Stockmann, 1960-tal.
Teak. Kopplade ben. Bär tillverkarens etikett. Storlek 57 x 45 cm och 49 x 43 cm. Höjd 50-54 cm.
Det minsta bordet saknas. Ställvis blekta. Ställvis smärre slitage.