Stomme av mässing med sju armar vardera. Kupor av formblåst glas med vågig form. Diameter 75, höjd 100 cm.
Ej funktionstestad. Smärre nagg. Smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10