Esko Pajamies, fåtölj, "Polar", Lepokalusto 1960/1970-tal.
Svart skinnklädsel, roterande. Bredd 67 cm, sitthöjd 48 cm, tot. höjd tot. höjd 72 cm.
Ställvis omfattande slitage. Skador på klädseln.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10