Stomme av kromad metall med bärväv av canvas. Lös dyna i med knapphäftad textilklädsel. Sitthöjd 34, bredd 75, höjd 83 cm.
Slitage. Klädsel med ställvisa skador, bärväv med hål.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10