Tryckt dekor av murgröna.
7 mattallrikar 26 cm
4 mattallrikar 25 cm
10 djupa tallrikar 23 cm
8 förrättstallrikar 20,5 cm
4 förrättstallrikar 20 cm
12 assietter 17,5 cm
4 buljongkoppar mad fat 17 cm
Oval uppläggningsskål 25 cm
3 fyrkantiga uppläggningsfat 20 cm
Runt uppläggningsfat 26 cm
Runt uppläggningsfat 26,5 cm
Runt uppläggningsfat 32 cm
Såssnipa 20 cm
Senakskruka 11 cm
2 kuvertaskfat 7,5 cm
Tekanna 24 cm
7 tekoppar med fat
10 kaffekoppar med fat
Slitage. En mattallrik 25 cm med nagg. Senapskruka med lagning på locket. Uppläggningsfat 26 cm med mindre skada och missfärgning. Tekanna med smärre nagg på pip. En tekopp med spricka. Vissa tekoppar med missfärgningar. Ett tefat med spricka. Ett kaffefat med nagg. En extra kaffekopp medföljer.