Bertil Vallien, skulpturer, 3 st, glas, Kosta Boda.
Skulptur i klarglas med innesluten dekor i blått och rött, signerad 8BVAAT989003/1000 KOSTA BODA ATELIER B. Vallien. Höjd 11 cm. Skulptur i lilatonat glas med innesluten dekor av man med inslag av gult och orange, signerad KOSTA BODA ATELIER -91 B. Vallien 800156. Höjd 18 cm. Båtformad skulptur i lilatonat glas, signerad KOSTA BODA B. Vallien ATELIER 800085. Längd 17 cm.
Smärre ytslitage.