Sylvia Stave, kanna, nysilver, CG Hallberg, Stockholm 1930-tal
Klotformad med randdekor. Med etikett samt stämpel CGH ALP B3. Rottinglindat skaft. Höjd 18 cm.
Smärre slitage. Repor.