Spelbord, sengustavianskt, sent 1700-tal.

Fanerat i mahogny. Utfällbar skiva med stödben. Låda i sarg.
Bredd 94, djup 46-92, höjd 77 cm.

Slitage. Fläckar. Märken. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
2 500 SEK