Karmstolar, ett par, stolar, ett par och bord, rokokostil, 1900-talets mitt.

Ryggkrön samt sarg med skuren dekor. Balusterformad ryggbricka, löstagbar stoppad sits, h-kryss, Karmstol bredd 60 cm, sitthöjd 46 cm, tot. höjd 101 cm. Stol bredd 47 cm, sitthöjd 46 cm, tot. höjd 99 cm. Bord höjd 77 cm, längd 101 cm, bredd 63 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ställvis färgbortfall. Repor. Torrsprickor. Fläckar och revor på tyget.

Utropspris
150 EUR