Karmstolar av mörkbetsad bok. Kopplade ben. Sits och rygg klädda i läder. Sitthöjd 48, bredd 48, höjd 103-108 cm.
Slitage. Smärre skador. Märken. Fläckar. Delvis nedsutten stoppning.