12 mattallrikar, diameter 25 cm.
12 djupa tallrikar, diameter 25 cm.
12 förrättstallrikar, diameter 22 cm.
11 assietter, diameter 19,5 cm.
7 tekoppar med 12 fat, kopparnas diameter 11,5, fatens 17 cm.
Serveringsskål, 16,5-23,5 cm.
2 serveringsfat med hänkel, längd 22 cm.
2 uppläggningsfat, 23,5x19 cm.
Uppläggningsfat, 24,5x29,5 cm.
Uppläggningsfat, 29 x 33,5 cm.
Slitage. Ställvis missfärgade. Krackelyr. Nagg. Enstaka sprickor (bland annat 4 tekoppar med sprickor)