Kaffeservis, 26 delar, "Musselmalet", halvblond, Royal Copenhagen, Danmark.
Porslin. Bestående av:
Kaffekanna, 1/519
Gräddkanna, 1/529.
12 kaffekoppar med fat, 1/719.
12 assietter, 1/574 (en med nagg samt en med ngot större glasyrmista på kanten)
Obetydligt ytslitage. Nagg. Glasyrmistor. Något ojämn glasyr på mynningar och kanter.