Elsa Stackelberg, trädgårdsbord och -fåtöljer, ett par, Fri Form, Edsbruk 1900-talets slut.
Furu. Trädgårdsbord 155 x 85 cm, höjd 68 cm. Trädgårdsfåtöljerna med justerbar rygg och lösa dynor, bakbenen med avslutande trissor. Sitthöjd inkl. dyna ca 42 cm, bredd 69 cm, höjd inkl dyna 88 cm. Dynorna märkta Fri Form Edsbruk Sweden.
Samtliga delar med tillverkarens brännstämpel.
Smärre slitage i bordsskivan. Helhetsintrycket är gott.